يكشنبه 24 آذر 1398
الأحد 18 ربيع ثاني 1441
|
Dec 15 2019
|


                                                  

مالک جدید تراکتورسازی و مطالبات انباشته هواداران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 اکنون محمدرضا زنوزی باید توجه داشته باشد که خواست هوادار عین روز روشن است، از کادر فنی خارجی و جذب بازیکنان با کیفیت تا بهبود وضعیت استادیوم و مجموعه ای از مسائل و مشکلات مربوط به حضور هوادار در باشگاه که هر کدام به نوبه خود جمعی از هواداران تیم را فراری داده است.

 

 

 
یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
 
 
آذرقلم: بالاخره پس از کش و قوس های فراوان مالکیت صد در صدی تراکتور به میلیاردر تبریزی رسید و تا حدودی نگرانی هواداران از حواشی پیرامون مالکیت تیم بر طرف گردید. حواشی  و اخباری که گاها به عمد در فضای رسانه ای به راه انداخته بودند تا شاید سر سفره تراکتور بنشینند.
محمدرضا زنوزی، چهره نام آشنای صنعت و فوتبال آذربایجان، در حال حاضر با در دست داشتن مالکیت سه باشگاه بزرگ استان، فوتبال شمالغرب را قبضه کرده است و زمان ثابت خواهد که آیا توان برآورده کردن خواسته فوتبالدوستان تبریزی و آذربایجانی مبنی بر قهرمانی یک تیم در لیگ برتر، مخصوصا سرخ پوشان تبریزی، را دارد یا نه!
دیشب اولین مصاحبه زنوزی با بخش شبانگاهی خبرهای استانی برگزار شد و ایشان در مقام یک مالک باشگاه، اهداف کوتاه و بلند خود را برای تراکتورسازی برشمردند که گاها رنگ و بوی عوامفریبی نیز داشت.
جذب سرمربی تراز اول خارجی، بازیکنانی که لیگ برتر ایران تا به حال به خود ندیده، بستن تیم برای قهرمانی، حضور قدرتمند در آسیا و… برنامه های کوتاه مدت محمدرضا زنوزی برای تراکتور آذربایجان است. ارائه سهام باشگاه در صنعت بورس و انتشار اوراق بهادار باشگاه نیز برنامه بلند مدت مالک جدید تراکتور به گفته خودش است.
نکته مهم مصاحبه وی در بخش خبری، عنصری به نام ( هوادار ) بود که مدام در گفته هایش به تکرار آن می پرداخت. به خواست هوادار آمده ام، تیمی در خور هواداران خواهیم بست، هوادار بخواهد نام تیم را تغییر می دهم، هوادار مالک اصلی تیم است و….
اینکه هواداران تراکتور در اقصی نقاط کشور مالک اصلی و ولی نعمت باشگاه هستند، واقعیتی انکارناپذیر است و مالکانی چون زنوزی تنها توفیق خدمت به این هوادار را به دست آورده اند. اما نبایستی این هوادار عنصری برای ترویج پوپولیسم و عوامفریبی در مدیریت جدید باشگاه شود.
تراکتورسازی در طول یک دهه اخیر، بیشترین ضربه را از این ناحیه خورده است. خواسته به حق و یا تحمیل شده به نام هوادار، صدمات جبران ناپذیری به تیم زده است.
به عنوان مثال، خواست هوادار جذب سرمربی خارجی صاحب سبک است، ولی عده ای از این پتانسیل هواداری استفاده کرده و ترانه «کوچه لره سو سپمیشم » را می خوانند، تا چنین القا کنند که خواست هوادار بازگشت فلان سرمربی سابق است!
 
اکنون محمدرضا زنوزی باید توجه داشته باشد که خواست هوادار عین روز روشن است، از کادر فنی خارجی و جذب بازیکنان با کیفیت تا بهبود وضعیت استادیوم و مجموعه ای از مسائل و مشکلات مربوط به حضور هوادار در باشگاه که هر کدام به نوبه خود جمعی از هواداران تیم را فراری داده است.
هیچ هواداری قصد تغییر نام تراکتور را نداشته و ندارد و این تیم تا ابدالدهر تراکتور یا تیراختور خودمان خواهد ماند.
در نهایت اینکه محمدرضا زنوزی به خواست هواداران مالکیت این تیم را بر عهده گرفته است، نشان از احساس مسئولیت وی در قبال جامعه است، که در نوع خود جای تقدیر دارد، ولی در مدیریت باشگاه نمی توان و نباید تنها بر عنصر هوادار و خواست آن تکیه کرد.
باشگاه مدیر مسئول تراکتوری می خواهد که بر خلاف مدیران عوامفریب قبلی، بالای سر تیم بوده و از نزدیک به هدایت مجموعه تحت مدیریتش بپردازد.
باشگاه مدیر رسانه ای بومی می خواهد که قبل از رسانه های پایتخت، اخبار تیم را در اختیار رسانه های محلی و هواداران بگذارند
باشگاه، علاوه بر سایت و فضای مجازی، ارگانی رسمی مثل روزنامه می خواهد که به پوشش اخبار تیم پرداخته و پل ارتباطی باشگاه و هوادار باشد.
در نهایت باشگاه تراکتور، باید سر تا ذیلش مدیرانی تراکتوری داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت