سه شنبه 1 بهمن 1398
الثلاثاء 26 جماد أول 1441
|
Jan 21 2020
|


                                                  

زنوزی؛ قهرمان ملی یا مالک تراکتورسازی!؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باید توجه داشت که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد، و این مثل مصداق دقیق تراکتور در وضعیت فعلی است. مطمئنا محمدرضا زنوزی نیز محض رضای خدا این تیم را نخریده است، و به دنبال استفاده از پتانسیل های عظیم هواداری این باشگاه خواهد بود که البته حق طبیعی او است.

 

 

یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

آذرقلم: یکی از عادات ناپسند ما ایرانی ها بت سازی از افراد و مجموعه هایی است که در برهه ای از زمان رفتار و گفتارشان باب میل ما بوده و به نوعی ایده آلهای خویش را در آن فرد یا مجموعه یافته ایم. آن فرد یا مجموعه را چنان تا عرش اعلا می بریم که گویی سخنش حجت و عملش الگوی جامعه ما است.

چنان القابی می دهیم که در تاریخ معاصر نیز آن القاب به کار نرفته است، قهرمان ملی، فرزند وطن، فخر ملت و… القابی هستند که ما برای ارضاء حس قهرمان پروری خود به کار می بریم.
مدتی که می گذرد و این فرد با تمام خوبی هایش دل افراد جامعه را می زند، یا پس از کسب شهرت و ثروت و اعتبار، تغییر رویه داده و دیگر باب میل توده مردم رفتار نمی کند، نوبت به بت شکنی می رسد. این فرد یا مجموعه را چنان با کله از عرش به فرش می کوبیم که انگار نه انگار تا همین دیروز در تمنای آن بودیم. خودفروش، وابسته، و… می شود نقل محافل ایرانی برای کسی که روزگاری قهرمان ملی بود.
جای دوری نرویم، همین رحیم شهریاری خودمان را در نظر بگیرید، یک خواننده معمولی با چند آهنگ خاص که تا عرش اعلا برده شد و تبدیل به خواننده ای بین المللی گشت. امروز همان رحیم شهریاری را چنان با کله به زمین کوبیده اند که هم ملت و هم خود این هنرمند، کار و بارشان را ول کرده و چسبیده اند به اینستاگرام بازی و برای همدیگر خط و نشان کشیده و کری می خوانند.

Image result for ‫فروش تراکتورسازی‬‎
اخیرا شایعه ای در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه محمدرضا زنوزی با مالکین تراکتور به توافق نهایی رسیده است و سند تراکتور را به نامش زده اند. می گوییم شایعه، چون هیچ خبر رسمی در این باره منتشر نشده است. اعلام همین خبر کافی بود تا جماعت بت ساز و عرش‌بَر  کار خود را شروع کنند و القاب همیشگی یک قهرمان را ردیف کنند که ای قهرمان ملی، ائل اوغلو، وطن اوغلو، و… ناجی تراکتور ما خواهی بود.
باید توجه داشت که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد، و این مثل مصداق دقیق تراکتور در وضعیت فعلی است. مطمئنا محمدرضا زنوزی نیز محض رضای خدا این تیم را نخریده است، و به دنبال استفاده از پتانسیل های عظیم هواداری این باشگاه خواهد بود که البته حق طبیعی او است.
روی صحبتمان با آن دسته از افرادی است که بدون توجه به آینده و پیامدهای مثبت و منفی این انتقال، تنور تعریف و تمجید و عرش‌بری را داغ کرده اند. به احتمال زیاد زنوزی مالک تراکتور خواهد بود، ولی قهرمان ملی نبوده و نخواهد بود. محمد رضا زنوزی فوتبال آذربایجان را قبضه خواهد کرد، ولی ائل اوغلو و وطن اوغلو نخواهد بود. قهرمان ملی و تمامی این القاب، تعریف و چارچوب خود را دارد که مدیرانی به مانند زنوزی در آن تعریف جایگاهی ندارند.
کاری نکنید که یکی دو سال دیگر در همین کانالها و رسانه های مجازی خود، خدای ناکرده بدترین توهین ها را به زنوزی بکنید که چون تیم نتیجه دلخواه شما را نگرفته است پس تقصیر زنوزی خودفروش و فلان و بهمان است. حرفه ای برخورد کنیم تا تیم خسرانی نبیند.
البته منکر تواناییها و مدیریت محمدرضا زنوزی نیستیم و اعتقاد داریم مجموعه قدرتمندی چون گسترش فولاد، مدیر لایقی چون زنوزی دارد که تا به امروز در امر اشتغال و تولید استان فعال بوده است.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت