يكشنبه 24 آذر 1398
الأحد 18 ربيع ثاني 1441
|
Dec 15 2019
|


                                                  

تراکتور را با پادگان و خانه سالمندان اشتباه گرفته اند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 جهانبخش احمدیان

 

 

 نکته اساسی این است که مگر تراکتور پادگان است که هر بازیکن مشمولی با رانت و لابی و رفاقتی راهی این تیم می شود؟ امتیاز سرباز بازیکنی تراکتور به این معنا نیست که بازیکنان درچه چندم لیگ و دسته یک را جذب تیم کنیم و به خیال خود ریالی خرج نکرده باشیم.

 

 

 محرومیت تراکتور از دو پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر به پایان رسید و پس از پایان نیم فصل، یحیی گل محمدی، برای تکمیل تیم و ترمیم خطوط مختلف آن، اقدام به جذب و مذاکره با چند بازیکن داخلی و خارجی کرده است. چند سرباز و یکی دو خارجی که قرار است نیم فصل دوم پیراهن تیم را بپوشند، نفرات اعلامی از سوی سرمربی تیم به مدیریت هستند که معلوم نیست برحسب نیاز تیم جذب خواهند شد یا پر کردن سهمیه های جذب بازیکن و آینده فوتبالی برخی از آنها که تراکتور را نردبانی برای موفقیت خود می دانند.
نگاهی به سربازهای جذب شده در گذشته که بیاندازیم، شاید یکی دو مورد آنها آن طور که باید و شاید به درد تیم خوردند و مابقی به قول سرمربی سابق (رفاقتی) جذب شده بودند. اسامی بازیکنانی را در این دوسال گذشته می توان به عنوان سرباز در تیم یافت که شاید برای یک لحظه هم در این تیم بازی نکردند. محمد پاپی، سهیل صالحی، رضا فرجی و… که اخیرا فاخر تهامی و آغاسی و … نیز به این جمع اضافه شده بودند.


امسال نیز سه سرباز مستقیم از ذوب آهن و به واسطه رفاقتی که با سرمربی داشتند، راهی تیم شدند و سرباز دیگری نیز از لیگ یک عازم تیم شده است.اینکه این بازیکنان تا چه حد به درد تراکتور خواهند خورد، و تا چه اندازه در تاکتیک تیمی برای خود جای باز خواهند کرد، بایستی تا شروع نیم فصل دوم منتظر ماند.
نکته اساسی این است که مگر تراکتور پادگان است که هر بازیکن مشمولی با رانت و لابی و رفاقتی راهی این تیم می شود؟ امتیاز سرباز بازیکنی تراکتور به این معنا نیست که بازیکنان درچه چندم لیگ و دسته یک را جذب تیم کنیم و به خیال خود ریالی خرج نکرده باشیم. تراکتور اگر می خواهد به عنوان مدعی لیگ و حذفی در مسابقات ظاهر شود، بایستی در نحوه جذب بازیکن تجدید نطر کند. این امتیاز بایستی در جهت پوشش نقاط ضعف تیم، آن هم با بازیکنان مطرح و مورد نیازمان باشد، نه هر بازیکن مشمولی که دردی از تاکتیک تیمی را دوا نخواهد کرد و پس از یکی دو فصل خوشگذرانی اینجا را (جهنم وحشتناک) خوانده و راهی تهران و اصفهان شود.


گلر خارجی با کدامین رزومه جذب تیم شده است؟ مگر با یک کلیپ چند دقیقه ای گلچین از تمام دوران بازیگری این بازیکن می شود به او اعتماد کرد؟ از سوی دیگر این بازیکن مشکل زبان و برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان تیم را خواهد داشت که تا بیاد در این تیم جا بیافتد، دروازه ما آبکش خواهد شد. مگر محمد رضا اخباری چه چیزی کمتر از این گلر خارجی دارد؟ تک به تک نگرفته است؟ پنالتی مهار نکرده است؟ دلیل تعلل در جذب او و اعتماد به یک خارجی چیست؟!


شیمبای ۳۴ ساله بر اساس کدام فاکت جذب تیم خواهد شد؟ سال گذشته پا به سن گذاشته هایی که رفاقتی جذب تیم شده بودند، چه گلی بر سر تیم زدند که این شیمبای ۳۴ ساله گلزارش خواهد کرد؟ با کدام روزمه به سراغ این بازیکن پا به سن گذاشته رفته اند، خدا می داند ولی آمار این بازیکن آن هم در سالهایی که سن و سال کمی داشته باشد، آمار متوسطی بوده است و امروز که ۳۴ سال دارد، مطمئنا روندی نزولی خواهد داشت. فصل گذشته در ۲۸ بازی تنها ۹ گل به ثمر رسانده است که برای بازیکنی با آن قیمت بالا، فاجعه است.
اگر بازیکنی از تیم، در تاکتیک یحیی گل محمدی جایی نداشته و فاقد کارایی لازم برای اجرای تاکتیک های تیمی او باشد، طبیعی است که تعویض و یا کنار گذاشته شود، ولی مطمئنا بازیکنی که جای او را می گیرد، بایستی از همه نظر برتر از او باشد. یعنی از نظر سن و سال، تکنیک، روحیه همکاری تیمی و رزومه عالی که در دل تیم جای باز کند. محمد ابراهیمی چیزی کمتر از شیمبای برزیلی ندارد که هیچ، از نظر سن و تکنیک و سابقه بازی نسبت به او، برتری نیز دارد. یک نیم فصل طول می کشد این بازیکن با کل تیم هماهنگ شود و آخر فصل هم خدا می داند فیلش یاد کجا را خواهد کرد.


در هر صورت، باز هم تکرار می کنیم که تراکتور پادگان نیست که هر بازیکن مشمولی خودش را به آن معرفی کند و در پی احیای فوتبالی خود باشد. احدالناسی حق ندارد رفاقتی و سفارشی و… بازیکنی را به عنوان سرباز و یا غیره، جذب این تیم بکند. این تیم بایستی به دنبال جذب بازیکنان جوان و با انگیزه ای باشد که روند پیشرفت تیم را بهبود بخشند نه بازیکنان پا به سن گذاشته خارجی که فوتبالشان رو به اتمام است.
الحمدالله به همت سردار آجورلو، بدهی انباشته تیم نیز تسویه شده است، پس دلیلی برای جذب بازیکن با کیفیت غیر سرباز و جوان که نیاز تیم را برآورده سازد، نداریم. اندکی تجدید نظر در سیاستهای جذب بازیکن، راه را برای موفقیت تیم هموارتر خواهد کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت