يكشنبه 24 آذر 1398
الأحد 18 ربيع ثاني 1441
|
Dec 15 2019
|


                                                  

راه اندازی دانشکده فن آوری های صنعت و معدن در خلخال

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسوول راه اندازی مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه محقق اردبیلی از راه اندازی دانشکده فن آوری های صنعت و معدن در شهرستان خلخال بر اساس آمایش علمی منطقه خبر داد.

دکتر داریوش لطیفی با بیان این که مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه در شمال استان از جمله در پارس آباد ، مشگین شهر و نمین ایجاد شده افزود: ایجاد دانشکده فن آوری های صنعت و معدن در خلخال که امسال تصویب شده با جدیت دنبال می شود.

او اظهار کرد: راه اندازی مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه مطالبه ای عمومی است و دانشگاه محقق اردبیلی علاقمند به توسعه فضاهای آموزشی متناسب با آمایش علمی هر شهرستان است.

لطیفی با تاکید به این که خلخال و کوثر بر اساس مطالعات انجام شده به عنوان قطب معدن در استان شناخته می شوند گفت: تعداد رشته های این دانشکده فعلا نهایی نشده و تصمیمات اولیه این است که رشته های مرتبط با معدن از جمله استخراج و اکتشاف فعال شود.

رییس دانشکده علوم ریاضی در زمینه نحوه بهره گیری از مطالعات زون های معدنی استان افزود: دانشکده می تواند از ظرفیت این مطالعات استفاده کند و بهره برداری از معادن می تواند با استفاده از ظرفیت دانشکده به صورت علمی انجام شود ، در عین حال می توان معادن وابسته به دانشکده را نیز تعریف کرد.
وی با تاکید بر این که این دانشکده یک دانشکده تخصصی است اظهار امیدواری کرد علاوه بر وزارت علوم ، وزارت صنایع و معادن نیز در راه اندازی این دانشکده حمایت کند.
او افزود: رشته های انتخابی در دانشکده کاربردی است و می توان پس از فارغ التحصیلی فرصت جذب در بازار کار را فراهم کرد.
وی گفت: در زمینه جذب هیات علمی و نیروی انسانی دانشکده نیز تدابیر لازم اندیشیده شده و پتانسیل مناسبی فراهم شده است.
او همچنین از پیگیری برای راه اندازی دانشکده فنی و دانشکده کشاورزی در شهرستان کوثر پس از ایجاد زیرساخت های لازم خبر داد.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد.
این مرکز آموزش عالی در سال ۱۳۷۱ از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال ۱۳۷۲ با تبدیل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد.

تا سال ۱۳۷۸ در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط ۱۶ گروه آموزشی مصوب وجود داشت.
این دانشگاه در ۲۰۱ رشته تحصیلی داتشجو پذیرش کرده و در حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

از این تعداد ۴۰ رشته آن در مقطع دکتری ، ۸۴ رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می باشد.

این دانشگاه با بهره گیری از تخصص حدود ۲۷۸ عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش برای گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام بر می دارد.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت