دوشنبه 26 آذر 1397
الإثنين 9 ربيع ثاني 1440
|
Dec 17 2018
|


                                                  

گزارشی کامل از نشست 4 ساعته فرماندار خلخال :

آینده ای بسیار روشن در انتظار خلخال است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرماندار خلخال روز دوشنبه ،  چهارم دی ماه در نشستی با اصحاب رسانه خلخال گفت : با زیرساخت هایی  که در نظر گرفته و در حال اجرا هستیم،  مسلما آینده  بسیار روشنی در انتظار خلخال هست.

فرماندار خلخال ، فضای مجازی خلخال را یک ظرفیت قلمداد کردند و گفتند : در اوایل که این شبکه ها راه اندازی شده بودند مشکلات و نگرانی های وجود داشت اما در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و همه عزیزان در راستای اهداف اطلاع رسانی خود تلاش می کنند.

فرماندار خلخال در خصوص تکریم ارباب و رجوع گفتند: به تمامی ادارات و نهادهای زیر ربط بارها تذکر داده و گفته ایم که باید تکریم مراجعه کنندگان در اولویت کاریشان باشد. ایشان هم چنین در خصوص سد معبر بازاریان گفتند، با تمامی بازاریان و اصناف خلخال جلساتی برگزار کرده و خواهیم کرد تا حق و حقوق عابران پیاده را رعایت نمایند.

ایشان در ادامه به بحث نشاط اجتماعی در شهر خلخال پرداختند و گفتند نشاط اجتماعی فقط در شهر خلخال پایین نیست بلکه طبق آمار و ارقامی که داریم این مساله کشوری می باشد و سعی خواهیم کرد با استفاده از متخصصین این حوزه نشاط اجتماعی  را بهبود ببخشیم، البته قابل ذکر است که در سال گذشته جشنواره هایی داشتیم که تلاش نمودیم نشاط اجتماعی به شهر خلخال برگردد.  بابایی اضافه کردند  برای امسال هم  با جشنواره بازیهای زمستانی شروع خواهیم کرد و البته سعی می کنیم این جشنواره ها ثابت  بوده و هر سال برگزار گردد.

 در ادامه خبرنگاران خبرگزاریها ، سایت های محلی ، مدیران فضای مجازی و گروههای تلگرامی سوالاتی را مطرح کردندکه در ادامه این سوالات به همراه پاسخ فرماندار آمده است.

 

با توجه به نامگذاری سال 95  با عنوان « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل»  در مورد نحوه تخصیص بودجه   و میزان بودجه اختصاص یافته توضیح دهید. علت  کاهش بودجه شهرداری  و مسائل اخیر و جبهه گیری شما در مورد شهردار قبلی و فعالیت های عمرانی وی چه بود؟ نوید اتمام چه طرح هایی را تا پایان شش ماه آینده  می دهید؟ آیا می توانید به طور شاخص  به چندن نمونه از عملکرد فرمانداری  که به نتیجه مطلوبی رسیده و مردم می توانند ناظر آن باشند  اشاره کنید؟

 در طی ماه های گذشته در شهر جریاناتی به وجود آمد که به هیچ عنوان خوشایند نبود، کاش مردم  از فرمانداری فاصله نمی گرفتند و اطلاعات کامل و جامع را از این مرکز تهیه می کردند.  ای کاش دستگاهی اختراع و به مسئولان نصب می شد که در زمان دروغ گفتن به آنها تذکر می داد.  معهذا امسال هفتاد و پنج درصد از اعتبارات شهرستان توزیع شده است که  بیست درصد باقیمانده در قالب  فنی -اعتباری، و پنج درصد نیز به صندوق توسعه کشاورزی  تعلق خواهد یافت  که در حال حاضر  در دست استان است و در حوزه تولید و اشتغال زایی و زیر ساخت های سرمایه گذاری هزینه خواهد شد. واقعیت این است در سالی که گذشت بودجه شهرداری یک میلیارد و هشتصدو هشتاد میلیون تومان بوده است. این در حالی است که سال گذشته تملک دارایی شهرداری یک صد و چهل میلیون تومان بوده و امسال  به یک صد ونود میلیون تومان افزایش یافته است.  علاوه بر این از محل سیل فروردین ماه  برای شهرستان  خلخال اعتبار حوادث به مبلغ دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان دریافت کردیم. که از این مبلغ ششصد و پنجاه میلیون تومان  را به عنوان اعتبارات حوادث به شهرداری خلخال اعطا نمودیم.  

تمام کارهایی که در شهر انجام می شود یک  فعالیت و کار جمعی است و هیچکس نمی تواند  ادعا کند که من به تنهایی فلان کار را انجام داده ام.  تمام طرح های عمرانی مستلزم  اخذ مجوز و  همکاری ارگان های مختلف هستند.  حتی در مورد قیر رایگان  طیف وسیعی از نهادها و ارگان ها همکاری داشتند.  کاش شما رسانه ها به عنوان امین مردم خلخال از نهاددهای مربوطه استعلام می کردید که قیر رایگان با امضای کدام ارگان  تهیه شده است. در سطح شهرستان یک سری مسائل غلط به وجود آمد اما ما صبر کردیم. اینکه شهرداری خلخال کار کرده است، حقیقت دارد و هیچکس نمی تواند آن را کتمان کند. بر این اساس ما در دو مرحله  از شهردار قبلی تقدیر نمودیم یکی در دهه فجر و دیگری در هفته دولت . با این اوصاف ما با هیچکس هیچ مشکلی نداریم، تمام مسئولان  همکار ما هستند و تا زمانیکه مسئول باشند  از  انها حمایت خواهیم کرد. این را نیز بگویم که به هیچ وجه موافق رفتن شهردار قبلی  نبودم، حتی یک روز با شرح دلایلی از ایشان خواستم که بر سمتشان باقی بمانند. اما فضای عمومی شهر طوری  بود که  گفته می شد، فرماندار در مقابل شهردار ایستاده است و اجازه کار به ایشان نمی دهد. من از شما می پرسم آیا منطق چنین چیزی را قبول می کند که من که تمام هدفم خدمت  می باشد و شهروند این شهر هستم بخواهم چنین کاری بکنم؟  ما وظیفه نظارتی داریم و طرح های عمرانی را از نظر فنی بررسی می نماییم و در صورت وجود مشکل وارد عمل می شویم. تمام طرح ها باید مطالعه شده و به دور از احساس اجرا شوند. مطمئن باشید از این به بعد هم طرح های عمرانی ادامه  داشته و  آبادانی شهر بدون هیچگونه وقفه ای ادامه خواهد داشت.

 در مورد اینکه چه کاری انجام داده ایم باید بگویم که فرمانداری وظیفه نظارتی بر عهده دارد ومجری نیست و تمام طرح ها به وسیله  اعتبارت دولتی و با همکاری  سازمان های مختلف انجام می شود. به عنوان مثال باید بگویم،  هفتاد درصد جرایم راهنمایی و رانندگی که در شهر دریافت می شود، فقط و فقط باید برای تهیه و نصب علائم راهنمایی هزینه گردد. نور پردازی شهری نیز 90 میلیون تومان هزینه در پی داشته است.  

 در مورد اتمام پروژه های نیمه کاره تصمیم داریم یکسری طرح ها را در طی ماه های آتی به اتمام برسانیم.  یکی از این طرح ها تصفیه خانه است که  32 میلیارد تومان هزینه در برداشته  و باید طبق برنامه زمانبندی شده تا پایان خرداد  ماه تکمیل  و تحویل داده شود.   بعد پروژه برق 230 به 320  است  که 30 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده ایم  و  با تکمیل آن می توانیم برق مطمئن داشته و  می توانیم شاهد رتاسیس کارخانه های مختلف در این شهر باشیم. در مورد آب مطمئن و تصفیه شده  هم باید بگویم که 96 درصد از مراحل تکمیل سد بفراجرد  انجام شده است و تصمیم داریم در اوایل سال 97 پایاب  ان را تکمیل نموده و پروژه را به اتمام برسانیم.  جاده ماسوله – ماجولان نیز جزو پر اولویت ترین پروژه ها است که هفتاد درصد از ان انجام شده و سی درصد بقیه نیز در دست پیمانکار است . توسعه روستاها به صورت عالی پیش می رود. مثلا در مجره 90 درصد   و در گورانسراب 96 درصد از از نظر زیر ساخت و آسفالت  توسعه داشته ایم .   در سال 95 و 96 مبلغ ده میلیارد تومان   صرف توسعه  روستای لرد شده است. آبشار ازنو باید تا ابتدای فصل گردشگری  تحویل داده شود . در زمینه گاز رسانی  42 روستا گاز رسانی شده اند که  12 روستا در دهه فجر و بقیه روستاها در هفته  دولت  افتتاح خواهند شد. روکش آسفالت  جاده هشتجین و جاده کیوی نیز هرکدام به مساحت 10 کیلومتر را در دستور کار داریم.  جاده اسالم به جاده اصلی تبدیل شده و باید تا انتهای سال 97 این جاده را به صورت چهار بانده تحویل خواهیم داد.  و دهها طرح دیگر را در دستور کار داریم. اما بالاتر از تمام این موراد تحویل سند طرح جامع توسعه شهری است که یک سند راهبردی  برای تمام  شهر ها و روستای  خلخال  می باشد .  گردشگری  جزو اولویت ها است اما تنها محور توسعه شهرستان نیست و ما پتانسیل های دیگری نیز داریم که در مورد آنها  برنامه ریزی کرده و در حال اجرا هستیم.

 

 

 

    در مورد علت تغییر رئیس اداره جهاد کشاورزی توضیح دهید و اینکه آیا امکان  تغییر ریاست اداره محیط زیست و فرهنگ و ارشاد  و سایر ادراتی که از عملکرد ضعیفی برخودار هستند  در آینده نزدیک وجود دارد؟

رئیس جهاد کشاورزی  دوست قدیمی من است و من حتی در انتصاب ایشان نیز نقش داشته ام. اما ما  از چندین جهت  ارزیابی هایی انجام می دهیم و معیار ما برای ادامه فعالیت  هر مسئولی عملکرد او است.  و عملکرد این فرد  چه در سطح استان، و چه در سطح شهرستان ضعیف بود، و حتی از نظر جذب اعتبار نیز، موفق نبوده و اعتبار بسیار اندکی را جذب کرده بودند. به نظر من حوزه جهاد کشاورزی باید فعال تر  باشد. مسئول این اداره هرچند که دوست من باشد، اما ما سمت  ایشان را تغییر می دهیم تا این کار تلنگری بر سایر مسئولان می تواند باشد.  در مورد سایر ادارات نیز اگر احساس کنیم که عملکرد مسئولی ضعیف است به تغییر ایشان فکر می کنیم و5 یا 6 مسئول را که عملکرد ضعیفی داشته اند در دستور کار داریم و  احتمال دارد در آینده نزدیک  تغییر نمایند.

 جای تاسف دارد که هیچ یک از اهل رسانه در مورد خانواده و مسائل مرتبط با آن سوالی مطرح نکردند.  با توجه به افزایش اعتیاد و طلاق در سطوح شهری و روستایی   آیا تاکنون تحقیق جامعی در مورد علت بروز چنین مسائلی در شهری مانند خلخال و  نحوه پیشگیری   از آنها  انجام شده است، اگر پاسختان مثبت است، نتیجه چیست؟  در  مورد پدیده کودک آزاری با توجه به اینکه  از گوشه وکنار کشور خبرهای ناخوشایندی به گوش می رسد  و من به عنوان یک خانم  که تاحدودی در موردمسائل تلخ کودک آزاری  که به صورت پنهان و در زیر پوست این شهر  جریان دارد،  اطلاع دارم، آیا امکان اجرای  « غربالگری  کودکان  در معرض آسیب یا کودک آزاری» مانند غربالگری سلامت و بینایی و شنوایی سنجی وجود دارد ؟

 در مورد بحث خانواده ورود کرده ایم و واقعا یکی از دغدغه های اساسی ما است . در مورد اعتیاد هر هفته یک جلسه تخصصی برگزار می کنیم و کارشناسانی از سطح استان در این جلسات حضور می یابند.  سال گذشته کمپ اعتیاد نداشتیم و امسال این کمپ را دایر کرده ایم و به دنبال تاسیس دومین کمپ  هستیم. به دنبال تاسیس مرکز درمانی تخصصی اعتیاد بوده و مجوزش را دریافت کرده ایم. به سمن ها اجازه فعالیت داده ایم و اعتبارات لازم را برای انها تامین کرده ایم.  یک سری بحث های آموزشی محله  به محله را  در سطح شهر دنبال می کنیم. روستاهای آلوده را مشخص کرده ایم  به طوری که در روستای کوچکی مانند برندق تعداد 38 نفر   آمادگی شان را برای ترک اعتیاد اعلام کرده اند و جالب تر این است که  اهالی روستا نیز  در تامین امور مالی   آن مشارکت دارند و این اتفاق کوچکی نیست.  در مورد  طلاق نیز کارگروه ویژه ای  تشکیل داده ایم و در ابتدا آموزش هایی را برای  تمامی ارگان ها و  نهادهایی که به هر طریق درگیر بحث طلاق هستند  ارائه داده ایم.   اولین گام در مورد کسانی که به دنبال طلاق هستند، بحث مشاوره است  تا نگذاریم طلاقی رخ بدهد. در این مورد دادگستری نیز حرکت های ویژه ای را انجام داده و برنامه های  سختگیرانه ای را در پیش دارد که در آینده  شاهد تحولاتی در این بخش خواهیم بود.  چیزی با عنوان غربالگری   کودک آزاری در سطح استان وجود ندارد،  اما ما این را قطعا  در دستور کار قرار خواهیم داد که از وظایف بهزیستی است و حتما این طرح را پیگری خواهیم کرد.  ما  طرح های  زیادی  در مورد  اعتیاد ، طلاق و بزهکاری داریم  که سه مورد از آنها را نتخاب کرده  و به مقامات ارشد ارسال کردیم که یک مورد از انها تصویب  و تایید شده است.

با توجه به جلسه ای که سه ماه پیش با شورای شهر داشتیم در مورد واگذاری آرامستان خلخال به بخش خصوصی  مطالبی عنوان شد، این طرح به کجا رسیده است و آیا در مورد حفظ بافت قدیمی آرامستان تذکرات لازم را داده اید؟

 بحث واگذاری آرامستان از وظایف شهرداری است . تا جایی که در جریان هستم پیشنهاداتی ارائه شده و جلساتی برگذار خواهد شد،  در صورت واگذاری این حوزه به بخش خصوصی  قطعا  فرمایشات شما در مورد حفاظت از بافت قدیمی  لحاظ خواهد شد و ما هرگز اجازه نخواهیم داد مشکلی به وجود آید.

 در مورد قالا باشی  چه اتفاق جدیدی رخ داده است؟  تحقیقات به کجا رسیده و اقدام بعدی شما چیست؟

 در مورد قالا باشی مشاوری در نظر گرفته شده  بود و ما  اعتباری را در نظر گرفته بودیم  و اجرای این طرح  را به شهرداری محول کرده بودیم که متاسفانه تالل کردند و بنابراین ما اعتبار دیگری در نظرگرفتیم. و میراث فرهنگی را به عنوان مشاور انتخاب نمودیم تا کار را دنبال نماید. مطالعه  فاز اول انجام شد و مشاور طرح را برای آنها توضیح داد.  یک پروژه بسیار زیبای گردشگری تهیه شده است  و در زمینه رودخانه ها نیز طراحی بسیار زیبایی انجام شده  است به گونه ای که به عنوان یک تفرجگاه می توان از ان استفاده کرد. در صورتی که اهالی قلعه باشی هماهنگ نمایند، ظرفیت زیبای گردشگری ایجاد خواهد شد با وجود این  نظر اهالی برایمان بسیار اهمیت دارد.  جلساتی در قالب طرح باز آفرینی شهری بر گزار خواهد شد ، این طرح بسیار مهم و تاثیر گزار است  مخصوصا به حواشی شهر توجه ویژه ای شده و تمام کمبودهای در ان لحاظ شده است و اعتبارات خاصی نیز برای آن وجود دارد.

 هرچه منتظر ماندم در کنار  پروژه «ازنو » نامی هم از پروژه بزرگ « بام خلخال» ببرید  چیزی نشنیدم،  اگر باور داریم که گردشگری محور اصلی توسعه خلخال است، باید در کنار طرح های دولتی از طرح های خصوصی نیز  نام برده شود.  فکرنمی کنم کسی از بی عدالتی هایی که مرکز استان در قبال شهر های کوچکتر از جمله خلخال روا می دارد بی اطلاع باشد،  بنابراین خواهشم از شما این است که حامی این مردم باشید و از تمام طرح ها به یک اندازه حمایت کنید.  گذشته از این  می بینیم که پروژه « ازنو» علاوه بر اینکه تعدادی از طرح ها را موازی با « بام خلخال » تعریف کرده است، یک طرح تکراری در قالبی بزرگتر با عنوان پل معلق را نیز  به ان افزوده است، چه نیازی به این تکرار و موازی کاری است، آیا واقعا  کمبود طرح داریم؟ آیا امکان  ایجاد یک کار گروه گردشگری در شهر برای شناسایی ، طراحی و پیشنهاد طرح ها برای پیشگیری از موازی کاری  و طراحی پروژه های نوین و بی بدیل وجود ندارد؟

 بام خلخال  برای من جزو دلخواه ترین  طرح ها و اولویت دار ترین طرح ها است. خود من به شخصه بیش از  بیست بار از این مجموعه بازدید کرده ام. تمام مقاماتی که وارد شهر شده اند،  از جمله استاندار  را برای بازدید به این مجموعه با خود همراه نموده ام.  حتی آقای استاندارد  وقت ویژه ای را برای این پروژه اختصاص دادند و از   تمام کارشناسان ومدیران مربوطه  دعوت به عمل اوردند تا از طرح بازدید داشته باشند و طرح را به مرحله بازنگری فرستادند و قرار شد این طرح به یک طرح درجه یک تبدیل شود و قول حمایت های مالی دومیلیارد تومانی  را برای تکمیل زیر ساخت هایی مانند آسفالت ، تامین آب ، برق ، گاز و  راه دسترسی  دادند که از طریق فرمانداری تامین خواهد گردید.  کارگروه تخصصی گردشگری  در شهرستان داریم اما به دنبال مردمی تر کردن  کارگروه ها هستیم  و از حضور تحصیل کرده ها استفاده خواهیم کرد.

  در خصوص سایت زباله توضیح دهید اول این که چرا این مکان انتخاب شد؟ همان طور که میدانید مردم روستای گورانسراب به شدت با این کار مخالف هستند ؟  رسیدگی به مساله شن و ماسه روستای گردشگری خمس سوال دیگر این خبرنگار بود، آیا واقعا راه حلی وجو ندارد ؟ سوال بعدی خبرنگار در مورد موزه خلخال بود که همچنان پس از سال ها بسته است؟

 فرماندار خلخال در ابتدا به سابقه فرهنگی مردم خلخال اشاره کردند و گفتند : در گذشته اختلافات به شهرستان ضربه زده است و باید وحدت و همدلی به مردم تزریق شود و نگاه های منفی از مردم شهر دور شود و در این مورد رسانه ها می توانند نقش مثبت و پر رنگی داشته باشند.

وی اظهار کردند ، در خصوص محل دفن زباله باید بگویم ، ما مخالف  دفن زباله و همچنین  مخالف کار غیرکارشناسی و غیر اصولی هستیم و اعتقاد داریم باید این کار طبق برنامه صورت گیرد چرا که در این کار سلامتی مردم  برای همه مسئولین  شهرستان به خصوص برای شخص بنده به شدت اهمیت دارد ، ایشان ادامه دادند اصلا اینجا مکان نهایی برای سایت زباله نیست و باید کارشناسان و متخصصان نظر بدهند ، مسلما آسایش مردم گورانسراب برای ما اهمیت دارد و به همین خاطر بهترین تصمیم را برای این کار خواهیم گرفت.

ایشان در خصوص کارخانه شن و ماسه روستای خمس هم گقتند ، درست است که اشتغال برای ما مهم هست و این کارخانه هم برای جوانان ما اشتغال ایجاد کرده است ، اما این کارها باید با استاندارهای لازم صورت گیرد و باعث ناراحتی مردم نشود ، برای مدیران این کارخانه زمانی مشخص کردیم و قول مساعد دادند که در این مدت زمان وضعیت آلودگی این کارخانه مشخص شود.

در خصوص بحث موزه هم باید اشاره کنم اولا این که مطرح می کنند قرار  هست موزه از شهرستان جمع شود اصلا این موارد صحت ندارد. ما در صدد هسیتم که مکان این موزه را در صورت امکان تغییر بدهیم و امسال هم برای این کار بودجه ای در نظر گرفته ایم.

  

سوال خبرنگار بعدی با بحث  های گردشگری شروع شد و این که چرا هنوز  اداره  گردشگری در خلخال با سرپرستی اداره می شود و هنوز متولی ندارد  ؟ همچنین وضعیت نا معلوم بیله دیر ، مشکلات گروه های کوهنوردی ، عدم تعطیلی مدارس خلخال ، نبودن دستگاه ماموگرافی از دیگر سوال های این خبرنگار بود

مسلما همه می دانند گردشگری یکی از پتانسل های مهم شهر خلخال محسوب می شود ، اگر می بینید که اداره گردشگری متولی ندارد و به صورت سرپرستی ادراه می شود به این خاطر هست که ما بر این اداره حساس هستیم و قصد داریم با فردی قوی این کار را ادامه دهیم که این فرد هم پیدا شده و انشا الله روز های اینده این شخص معرفی خواهد شد.

 بحث بیله دیر بحث بعدی بود که فرماندار در مورد آن توضیح داد و گفتند: به کرات با آقای میرلوحی جلساتی برگزار کردیم و ایشان عزم کافی برای اجرای این پروژه را ندارند و به همین خاطر درخواست دادیم این پروژه از آقای میرلوحی خلع ید نمایند  که در حال سپری کردن روند اداری می باشد و بعد از خلع ید هم با سرمایه گذاران دیگری جلساتی خواهیم داشت و به سرمایه گذار دیگری این پروژه را واگذار خواهیم کرد

  فرماندار خلخال در خصوص نیاز شهروندان  به دستگاه ماموگرافی  گفت:  اگر این دستگاه تا سقف دویست میلیون قابل تهیه باشد بنده حاظرم این هزینه را تقبل کنم .ایشان در ادامه به تعطیل نشدن مدارس خلخال اشاره کردند و گفتند این که گفته می شود  چون سال قبل تعداد تعطیلی  مدارس زیاد بوده است پس  امسال تعطیلی در کار نخواهد بود صحت ندارد  و در شرایط سخت و بحرانی نیز با بررسی وضعیت مدارس تعطیل خواهد شد ، فرماندار خلخال در خصوص یکی از سوال های دیگر مبنی بر مشکلات گروههای کوهنوردی قول مساعد دادند که این وضعیت ساماندهی شود .

  

سوال خبرنگار بعدی این بود که اولا  مسئولین آستانه تحمل خود را بالا ببرند  و دوم این که چرا طرح های گردشگری کپی می شود با وجود پل معلق مشگین  شهر شاید نیازی به این پل در خلخال نباشد چرا کارشناسان بررسی نمی کنند و طرح های گردشگری جدیدی  مطرح نمی شود؟

 فریدون بابایی گفتند پل معلقی که در شهرستان خلخال  قرار هست ایجاد شود با حضور سرمایه گذار بومی شهرستان خلخال ایجاد خواهد شد و ظرفیتی به مراتب بیشتر دارد و از لحاظ زیبایی بسیار بهتر از پروژه مشکین خواهد شد و این که می گویید چرا کپی بردای شده است ، اصلا این طور نیست بلاخره سرمایه گذار می تواند بنا به سیلقه خود طرح های جدید در اجرای این پروژه داشته باشد.

 

سوال خبرنگار بعدی  این بود که از فرماندار خواسته شد دهیاریها و شوراهای روستایی را موظف کنند که در مقابل مردم روستا پاسخ گو باشند . همچنین ایشان  از فرماندار خواستند که کارگروهی تشکیل شود و لیست نخبگان شهرستان را استخراج کند تا در آینده از توانمندی این عزیزان استفاده شود ، سوال بعدی هم در مورد وضعیت نظام مهندسی خلخال بود که قرار بود این واحد مستقل شود اما همچنان اقدامی صورت نگرفته است .

 فرماندار خلخال گفتند: در قانون هم داریم که شوراها باید هر 6 ماه به مردم به صورت علنی گزارش بدهند و مردم از آخرین وضعیت روستایی آگاه باشند، ایشان گفتند ما در انتخاب دهیاران هیچ دخالتی نداریم و تمامی فرایند ها توسط شوراها صورت می گیرد.

 در خصوص تغییر منطقه کنکور هم گفتند با تلاش های نماینده در صدد هستیم که منطقه کنکور خلخال به 3 برگردد و اخیرا هم  جسله ای با ریئس سازمان سنجش و وزیر آموزش و پرورش داشتیم که قول مساعد دادند  که این مشکل برای  دانش آموزان خلخالی حل شود.

 

خبرنگار بعدی در مورد راههای مواصلاتی سوال کردند و  از وضعیت جاده کلور درام و خلخال فیروز سوال کردن.  همچنین وضعیت کارخانه نئوپان خلخال را نیز جویا شدند.

فرماندار اظهارکردند کارخانه نئوپان خلخال درسال های گذشته سود دهی خوب داشته است اما در سال های اخیر با کاهش سود مواجه شده است مدیریت وقت  می توانستد با تغییر خط تولید، ترمیم خط و یا بروز رسانی بسیاری از این مشکلات را حل کنند که این کار انجام نشده  و اکنون کار به تعطیلی این کارخانه کشیده شده است.

فرماندار خلخال گفت: سعی کرده ایم مشکلات بسیاری از این کارگران حل کنیم و  تعداد کمی از این افراد باقی مانده اند که سعی می کینم در آینده نزدیک مشکل این عزیزان را نیز حل کنیم.

فرماندارخلخال گفتند : در نشستی که به همراه نماینده مردم خلخال و کوثر با سعیدی کیا ریئس بنیاد مستضعفان وجانبازان داشتیم مطرح شد که به طور کلی  این کارخانه  از صنایع چوب بیرون رود و در بخش های دیگری سرمایه گذاری اتقاق بیافتد که بنیاد در تلاش است  طرح کریستال با اشتغال بیش از 250 الی 300 نفر درخلخال راه اندازی نماید که قرار است به دستور سعیدی کیا طرح لازم و تکمیلی  برای آنالیز به استان ارجاع داده شده و سپس برای اجرا به شهرستان ارسال شود.

 فرماندار در خصوص  جاده خلخال – فیروز گفتند: به خاطر این که شهر خلخال توریستی – گردشگری هست ، کمربندی یکی از اولویت های اصلی ما است و  قصد داریم  از سه نقطه یعنی  جاده گورانسراب، جاده هشجین و روستای زاویه السادات کمرنبدی را به شهر خلخال متصل کنیم.


 مردم بدانند اگر با این وضعیت جاده خلخال کلور درام پیش برود 10 الی 15 سال طول خواهد کشید اما با تلاش های انجام شده از سوی فرمانداری و نماینده مردم خلخال و کوثر سعی شده است که پیمانکار قوی پیدا شود که این پپمانکار انتخاب شده است و قرار هست چهارشنبه این هفته جلسه ای با استاندار در  این خصوص داشته باشیم که ایشان قول دادند در صورت مهیا بودن شرایط ظرف سه سال اینده عملیات اجرایی این پروژه به اتمام برسد.

 سوال خبرنگار بعدی در مورد ضعیف بودن آنتن های مخابراتی و اینترنتی در محدوده شهرستان بود به این معنی که  در راههای مواصلاتی خلخال اصلا وضعیت آنتن دهی گوشی های موبایل مناسب نیست ایشان همچنین از وضعیت نامطلوب اینترنت در خلخال نیز سوال پرسیدند.

 فرماندار خلخال گفتند بله دقیقا این مشکلات هست و ما نیز از این مشکلات اگاه هستیم و سعی می کنیم  در آبنده این مشکلات را حل کنیم ، هم بحث مخابرات و هم انتن دهی دستگاههای دیجیتال از بحث های اولویت دار این حوزه هست که پیگیر هستیم این مشکلات در آینده نزدیک حل شود .

 

 تهیه گزارش : فاطمه عزتی

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت