دوشنبه 23 تير 1399
الإثنين 23 ذو القعدة 1441
|
Jul 13 2020
|


                                                  

تاملي بر انتخاب بخشدار شاهرود

بعد از انتقال آقاي وحيد كنعاني از بخشداري شاهرود به فرمانداري كيوي، افكار عمومي منتظر انتخاب بخشدار شاهرود بودند.

با توجه به كارنامه موفق آقاي كنعاني در بخشداري شاهرود، و اهميت جاده استراتژيك كلور درام انتظار مي رفت جايگزين آقاي كنعاني همانند وي فردي اجرايي و داراي سوابق قوي باشد تا بتواند كمي از مشكلات منطقه شاهرود را كم نمايد

اما برخلاف انتظارات و پيش بيني مسئول روابط عمومي فرمانداري خلخال به عنوان سرپرست شاهرود معرفي شد.

اين انتصاب اول از همه مورد اعتراض برخي نخبگان و معتمدين شاهرود قرار گرفت و سپس در فضاي مجازي به تقابل ديدگاههاي موافق و مخالف انجاميد.

خلخال زر بنا به رسالت ذاتي خويش به تحليل اين موضوع پرداخت و مخالفت خويش را بيان كرد.

 

برخي دلايل مخالفت با انتصاب آقاي نقيب:

 

١- قطعا دليل مخالفت شخص نبود، چه بسا به جاي آقاي نقيب هرشخصي با ويژگي هاي آقاي نقيب منصوب مي شد مورد اعتراض قرار مي گرفت.

به نظر نگارنده الان كه خلخال در وضعيت حساسي قراردارد و چندين طرح عن قريب به نتيجه خواهد رسيد بايستي مسئولان خلخال افرادي باتجربه و داراي سوابق خوب به همراه شناخت كافي از مشكلات و پتانسيل هاي آن حوزه را به عنوان بالاترين مسئول انتخاب نمايند كه فرد پيشنهادي فاقد اين مشخصات بود

( نمونه بارزش انتخاب شهردار كلور بود كه اندك مدتي بعد از شروع بكار مجبور شد استعفا دهد و تاكنون كلور بدون شهردار مي باشد و دودش به چشم مردم مي رود)

 

٢- برخي افراد نبود افراد با تجربه در بدنه فرمانداري خلخال دليل روي آوردن به افراد عمدتا كم تجربه و بي تجربه مي دانند كه اين حرف خلاف واقع است ، اولا در همين فرمانداري هم افرادي هستند كه باتجربه تر از افراد منصوب شده هستند( بطور مثال آقاي پارساپور به مراتب گزينه بهتري براي بخشداري شاهرود هست تا آقاي نقيب.

چونكه پارساپور از بدنه بخشداري شاهرود به بالا اومده و تجربه فعاليت در بخشداري را دارد و ...)

ثانيا مقصر اصلي وجود افراد كم تجربه در فرمانداري، شخص فرماندار مي باشد( چه فرماندار كنوني و چه فرمانداران سابق) كه مي بايستي جهت تربيت نيروبراي آينده تمهيداتي بينديشد. وقتي فرماندار براي خودش معاون انتخاب نمي كند و اصول اوليه مديريت و تربيت مديران آتي را زير پا مي گذارد. چه بايد كرد؟

ثالثا مي توان از خلخالي هاي شاغل در ساير شهر ها استفاده كرد، اين افراد به علت اشتغال در شهرهاي بزرگتر همانند اردبيل، رشت ، كرج و... وقتي به خلخال برگردند با خودشان فرهنگ نسبتا جديدي وارد ادارات خلخال خواهند كرد و باعث ارتقاي علمي و حرفه اي همكاران خواهند شد

 

 

اميد فرماندار محترم در انتصاب مديران به ويژگي هايي چون سوابق، ميزان شناخت از آن حوزه ، برنامه ها و راهبردهاي فرد مطمئن شده و سپس اقدام به انتصاب وي نمايد و در برابر فشارهاي سياسي و اجتماعي غيركارشناسي مقاومت نمايد.

 

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت