يكشنبه 25 آذر 1397
الأحد 8 ربيع ثاني 1440
|
Dec 16 2018
|


                                                  

مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت

مدارس خلخال خود گردان شدند

به گزراش خلخال زر در حالی که مجموع سرانه دانش آموزی تخصیص یافته به خلخال برای بیش از 11 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری 260 میلیون ریال است در سال تحصیلی گذشته بیش از 2 میلیارد ریال کمک های مالی اولیای دانش آموزان از طریق انجمن های اولیا و مربیان مدارس جمع آموزی و در اختیار مدارس گذاشته شده است.
وی گفت: سرانه دانش آموزی اختصاص یافته به مدارس خلخال به ازای هر دانش آموز 20 هزار ریال است که در صورت تقسیم این سرانه در بین مدارس سرانه توزیع شده حتی جوابگوی یک ماه هزینه گاز بهای مصرفی مدارس نیست.


به نقل از ایرنا بیرامی اظهار کرد: کمک های انجمن های اولیا و مربیان مدارس تنها در جمع آوری کمک های نقدی اولیای دانش آموزان نبوده و در حال حاضر بیشتر کارهای مربوط به تعمیر و تجهیز مدارس و تامین مایحتاج و ملزومات آموزشی دانش آموزان با کمک انجمن ها از طریق جلب کمک خیرین صورت می گیرد.


وی با اشاره به حذف کلاس های ریاضی از سطح مدارس سمپاد و نمونه دولتی خلخال در سال تحصیلی جاری علت این امر را پایین بودن تعداد دانش آموزان در این رشته درسی و به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان در کلاس های ریاضی این مدارس اعلام کرد.
مدیر آموزش و پرورش خلخال با تاکید بر اهمیت نقش اولیا در هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب رشته های تحصیلی مناسب گفت: در حالی که اولیای بیشتر دانش آموزان خلخال بر ادامه تحصیل فرزند خود در رشته تجربی اصرار دارند شانس قبولی در آزمون کنکور در این رشته تحصیلی 38 درصد بوده و این در حالی است که شانس قبولی برای ورود به مراکز آموزش عالی دولتی و قبولی در کنکور برای دانش آموزان رشته ریاضی 108 درصد است.
وی در مراسم برگزاری انتخابات نماینده انجمن های اولیا و مربیان در شورای آموزش و پرورش خلخال نیز اظهار کرد: از بین روسای انجمن های اولیا و مربیان مدارس منطقه سه نفر با آرای اعضای شرکت کننده در انتخابات به مدت 2 سال در شورای آموزش و پرورش انتخاب و به همراه سه نماینده معلمان و اعضای انتصابی شورا در جلسات این شورا که هر ماه یک بار تشکیل می شود شرکت می کنند.
امسال 230 هزار دانش آموز در سه هزار و 395 مدرسه استان اردبیل مشغول تحصیل علم شدند

 

 

تگ ها:

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت