جمعه 3 خرداد 1398
الجمعة 20 رمضان 1440
|
May 24 2019
|


                                                  

اهالی 43 روستای خلخال با تنش آبی مواجه هستند

 
به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز دوشنبه در نشست فصلی دهیاران خلخال افزود: احداث مجتمع های آبرسانی روستایی با توجه به وجود منابع آبی در منطقه از جمله برنامه های دولت برای رفع مشکل کم آبی و تامین آب شرب مطمئن ، بهداشتی و سالم در بلند مدت است.
او نقش دهیاران در تشویق و هدایت روستاییان و کشاورزان برای استفاده از روش های نوین آبیاری کم فشار و تحت فشار برای مدیریت آب های تولیدی منطقه را تعیین کننده دانست.
وی با تاکید بر لزوم دقت دهیاران در انجام وظایف محوله به ویژه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در محدوده روستا و اراضی با کاربری های غیر مسکونی و زراعی اظهار داشت: کوتاهی در این زمینه تخلف اداری محسوب خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال نیز در این نشست با اشاره به تلاش دشمنان برای تقویت جریان های سیاسی و اقتصادی دهیاران خلخال را به هوشیاری در مقابل ترفندهای مختلف دشمن فراخواند.
علی نباتی با بیان اینکه در شرایطی که دشمن در تلاش برای تبلیغ ضعف های اقتصادی کشور و ایجاد نامنی در بازار است احتکار کالا و گرانفروشی جرم سنگینی بوده و با عوامل ایجاد ناامنی در بازار برخورد می شود.

وی با هشدار به دستگاه های نظارتی در بازار شهرستان اظهار داشت: اداره صنعت ، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف بازرسی و نظارت بر بازار را باید هر روز بیشتر از روز قبل با دقت انجام داده و با عوامل احتکار کالاهای ضروری در انبارها و با پدیده گرانفروشی و یا اختفای کالا برخورد کنند.
دادستان خلخال مدیریت پسماند را از جمله وظایف مهم دهیاری ها در پیشگیری از آلودگی محیط زیست روستا و طبیعت مجاور روستاها دانست و گفت: رها سازی زباله در محیط های پیرامون روستایی ضمن آلودگی های زیست محیطی بهداشت عمومی را در معرض تهدید قرار داده است.
او همچنین با تبریک روز خبرنگار افزود: در شرایطی که دشمن برای تضعیف روحیه مردم با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی تلاش می کند، خبرنگاران با تهیه و انتشار اخبار امیدوار کننده می توانند نقش مهمی در خنثی سازی نقشه های پلید دشمنان داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت