دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
الإثنين 16 رمضان 1440
|
May 20 2019
|


                                                  

تنگ‌نظری به سبک پل معلق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
توسعه در استان در حوزه گردشگری تنها با همیت و هم‌افزایی بین سرمایه‌گذاران و توجه مدیران استان به تسهیل روند سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف امکان‌پذیر است و اگر مساله‌ای با تنگ‌نظری پیگیری و مطرح شود در نهایت منجر به شکست خواهد شد.
 
 گردشگری به عنوان اولین محور توسعه استان اردبیل ظرفیت‌های گسترده‌ای برای ایجاد توسعه اقتصادی در سطح استان دارد که یکی از آنها ایجاد مجموعه‌های گردشگری است؛ در سال‌های گذشته طرح‌های متعددی در حوزه گردشگری در سطح استان اردبیل مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

طرح بوم‌گردی کزج خلخال و پل معلق مشکین‌شهر از جمله طرح‌های موفق در حوزه گردشگری در سطح استان اردبیل است که نمونه‌های این طرح در مناطق مختلف استان در حال انجام است.

اردبیل با توجه به جغرافیای طبیعی منطقه دارای مناظر و چشم‌اندازهای زیبا و منحصر به فردی است که بهره‌برداری از این مناظر نیازمند وجود زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری است.

در روزهای اخیر همراه با انتشار خبر کلنگ‌زنی سومین پل معلق استان اردبیل در منطقه گردشگری ازناو خلخال برخی اظهار نظرهای غیرکارشناسی و غیرعلمی در این خصوص انجام گرفته و احداث سومین پل معلق استان را نبود طرح‌های جدید و عدم نوآوری قلمداد کرده است.

این مساله با توجه به ظرفیت استان اردبیل طبق اسناد بالادستی از جمله سند آمایش سرزمین و انتخاب گردشگری به عنوان اولین محور توسعه استان امری کاملا اصولی و کارشناسی شده است و حتی طرح‌های بعدی را نیز در حوزه‌های مختلف از جمله بوم‌گردی و احداث پل معلق تایید می‌کند اما چرا عده‌ای سعی در تخریب جذب سرمایه‌گذاری در این وسعت دارند؟

جواب این سوال شاید نیازمند بررسی بیشتر باشد اما هر دلیلی در دفاع از این اظهارنظرهای غیرکارشناسانه در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری در استان خارج از دایره بی‌سوادی یا تنگ‌نظری نخواهد بود. این افراد یا سواد لازم را در این خصوص ندارند و یا با تنگ‌نظری در این زمینه اظهارنظر می‌کنند و این مساله در نهایت به ضرر خود این افراد و توسعه گردشگری در استان اردبیل خواهد بود.

توجه به این مساله که هیچ فردی اجازه ندارد فعالیت در یک حوزه‌ای را برای خود و مجموعه مورد مدیریت خود تبدیل به یک فعالیت انحصاری کند از ابتدایی‌ترین ملزومات نگرش اقتصادی و گردشگری است و اگر چیزی غیر از این باشد نیازمند اصلاح رویه می‌باشد.

توسعه در استان در حوزه گردشگری تنها با همیت و هم‌افزایی بین سرمایه‌گذاران و توجه مدیران استان به تسهیل روند سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف امکان‌پذیر است و اگر مساله‌ای با تنگ‌نظری پیگیری و مطرح شود در نهایت منجر به شکست خواهد شد.

**********************
یادداشت از مسعود لاهوت

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت