يكشنبه 25 آذر 1397
الأحد 8 ربيع ثاني 1440
|
Dec 16 2018
|


                                                  

گناه نابخشودنی تحقیر تراکتور و هوادارانش

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خون دل می خوریم، تا آخر این فصل با گل محمدی کنار می آییم، اما فکر حضور امثال نکونام را در ذهن خود نپرورانید. تیم بزرگ، مربی بزرگ و صاحب سبک می خواهد نه کارآموز لیگ یکی که از تیمش اخراج شده باشد. شاید برای مدیریت تیم فرقی بین این دو نباشد، ولی برای تیم و هوادارانش، فرقش از زمین تا آسمان است.

 

 

 

یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

 


اوایل فصل قبل از انتخاب سرمربی در مورد گزینه های مطرح برای هدایت تراکتورسازی، نوشتیم که هیچ کدام از این مربی ها در حد و نام تراکتور نیستند. گزینه هایی که تقریبا سبک فوتبال یکسانی داشتند و در یک کلام فوتبال ایرانی را نمایندگی می کنند. از فرکی و ابراهیم زاده تا ویسی و گل محمدی و… هیچ کدام نمی توانستند تراکتور آذربایجان را باب میل هواداران این تیم آرنج داده و روانه مسابقات کنند.
حتی گفتیم که اگر قرار است سرمربی تیم ایرانی باشد، و اراده ای برای استخدام سرمربی خارجی وجود نداشته باشد، بهترین گزینه رسول خطیبی، مربی بومی و متعصب است که بیش از سایر گزینه ها با تیم و فضای فوتبال تبریز آشنا بود.
یک سری از دوستان هوادار بر ما خرده گرفتند که فلانی که نام بردید بهترین مربی است، یا بهمانی ائل است و بئل است و…. نهایتا آن شد یحیی گل محمدی هدایت تیم را بر عهده گرفت. طبق وظیفه رسانه ای و هواداری خود، پس از این انتخاب، حمایت از تیم و سرمربی را برای پیشگیری از هر گونه حاشیه سر لوحه فعالیتمان کردیم
نیم فصل اول، تیم هر نتیجه ای که می گرفت، مهم نبود، مهم حضور هواداران و تشویق تیم بود. خون دل خوردیم تا نیم فصل اول تمام شده و محرومیت تیم به سر آید، بازیکنان لیگ برتر ندیده را چنان تشویق کردیم که تبدیل به بازیکنان حرفه ای شدند و در برابر تیم های متمول لیگ برتر جایگاه نسبتا خوبی داشتند. تیم رفته رفته شکل گرفته و علی رغم عدم حصول نتیجه مناسب، بازی زیبایی ارائه می دادند .
نیم فصل دوم لیگ برتر، سرآغاز بحران در تیم بود. بحرانی که سرمربی تیم باعث و بانی آن بود. جذب شش بازیکن سرباز، نیمکت نشین کردن جوانانی که اکنون تجربه زیادی کسب کرده اند و کنار گذاشتن بازیکنان پا به سن گذاشته تیم، مجموعه عواملی بودند که دست در دست هم دادند تا تیم سر نزولی به خود بگیرد. در کنار این ها، یحیی گل محمدی با تصمیمات اشتباه خود، کاری کرده است که دیگر کمتر کسی به حضور ادامه فعالیت این مربی در تبریز فکر می کند.
تحقیر بی سابقه تیم در برابر تیم های تهرانی، باخت مقابل استقلال خوزستان و کنار رفتن از جام حذفی، خونابه هایی هستند که هوادار تراکتور می خورد.


احساسات و شور و هیجان و صد البته تعصب هواداران تراکتور برای مربیانی که از مرکز راهی تبریز می شوند مهم نیستند. برای یحیی و امیر و مجید و… مهم نیست که این هوادار چه خونابه ای می خورد تا خودش را با وجود انواع و اقسام فشار و تخریب و تحقیر به ورزشگاه برساند تا شاید تیم نتیجه بگیرد. نتیجه هم فدای سر تراکتور، لااقل یک بازی زیبا و تماشاگر پسند ارائه دهند.!


برای سرمربیان تهرانی، تنها امری که مهم است، پول و رزومه کار در باشگاه بزرگی مثل تراکتور است. نه هوادار، نه تراکتور و نه هیچ چیز دیگری نمی تواند این افراد را در نیل به این اهداف باز دارد.


دلیل نگارش این متن، زمزمه هایی مبنی بر حضور جواد نکونام در رأس هدایت تراکتورسازی است. جواد نکونام با کدامین رزومه کاری می خواهد هدایت تراکتور را در دست بگیرد؟ حتی فکر حضور در تراکتور نیز برای این مربی جدید لیگ برتری بزرگ است، چه برسد قرارداد ببندد.
اگر اراده ای برای جذب سرمربی خارجی وجود ندارد، تا آخر فصل با همین گل محمدی سر می کنیم. شاید این خواسته کسانی است که برای حفظ گل محمدی تقلا می کنند. طرح نام هایی چون جواد نکونام و …. تنها برای پایین آوردن خواسته ها و توقعات هواداران از مدیریت تیم برای استخدام مربی درجه یک و صاحب سبک خارجی در تراکتور است.
خون دل می خوریم، تا آخر این فصل با گل محمدی کنار می آییم، اما فکر حضور امثال نکونام را در ذهن خود نپرورانید. تیم بزرگ، مربی بزرگ و صاحب سبک می خواهد نه کارآموز لیگ یکی که از تیمش اخراج شده باشد. شاید برای مدیریت تیم فرقی بین این دو نباشد، ولی برای تیم و هوادارانش، فرقش از زمین تا آسمان است.
حضور امثال نکونام و دیگر مربیان درجه چندم ایرانی، تقلیل و تحقیر تراکتور و هوادارانش است و این گناه نابخشودنی نزد هواداران خواهد بود. گناهی که مسبب اصلی اش سردار تهران نشین خواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت