دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
الإثنين 16 رمضان 1440
|
May 20 2019
|


                                                  

20 هزار شغل پایدار برای سال 97

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار اردبیل در یکی از برنامه های خود شعار 20 هزار شغل در سال 97 برای استان اردبیل را مطرح کرده اند. در گفتگوهایی که با رسانه ها و یا در برخی از سخنرانی ها داشتند  با قاطعیت از این برنامه دفاع کرده و اذعان نمودند که سند اشتغال استان هم در حال نگارش می باشد. در این برنامه 20 هزار شغل برای کل استان اردبیل در نظر گرفته شده و توسعه متوازن در دستور کار قرار دارد.

متاسفانه اصلاح طلبان و اعتدالیون درباره برنامه های استاندار سکوت اختیار کرده و بی تفاوت هستند، فقط در برخی مواقع برخی از اصولگرایان مقاله  تخریبی می نویسند که این کار اصولگرایان از سکوت اصلاح طلبان و اعتدالیون بسیار با ارزشمند است به زعم حافظ به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل.

آیا وعده 20 هزار شغل استاندار محقق می شود؟ آیا زیرساخت 20 هزار شغل در استان وجود دارد؟

در نگاه اول هر تحلیلگری در مقابل 20 هزار شغل در شرایط کنونی متعجب می شود و شاید هم این مسئله را انکار کند. ولی ظرفیت 40 هزار شغل هم در استان اردبیل وجود دارد و باید مدیریت شود. منطقه ویژه اقتصادی نمین ظرفیتی است که با دعوت سرمایه گذاران و با استفاده از مشوق های اقتصادی که  برای مناطق ویژه اقتصادی وجود دارد می توان تا 20 هزار شغل را فقط در منطقه ویژه اقتصادی نمین عملیاتی نمود. در منطقه ویژه اقتصادی نمین با سرمایه گذاران و هولدینگ های اقتصادی برای سرمایه گذاری صحبت شده و حتی برخی از شرکت ها مراحل مطالعاتی را انجام داده و به زودی  فاز اجرایی را شروع خواهند کرد.

فاز اول پایاب سدخدافرین امسال به بهره برداری می رسد. 42 هزار هکتار از اراضی مغان زیر کشت آبی می رود در واقع 42 هزار شغل پایدار در منطقه مغان آماده بهره برداری است.

اگرعملیات پایاب سد گیوی امسال به پایان برسد  8 هزار هکتار از ازاضی دشت گیوی زیر کشت آبی می رود یعنی 8 هزار شغل پایدار در شهرستان گیوی با عملیاتی شدن پایاب بوجود می آید.

بیشتر کارخانه ها در شهرک های صنعتی 1و 2 اردبیل از جمله نساجی در حال رفع موانع و بازگشت به تولید است . در شهرک های صنعتی خصوصی از جمله کارخانه شیرآلات قهرمان و ... در گرمی شروع به کار کرده و در حال افزایش کارکنان می باشند.کارخانه آرتاویل طایر در حال افزایش کارکنان می باشد.

گردشگری یکی از مهمترین محورهای توسعه استان محسوب می شود . سایت های گردشگری متعدد در استان شروع به کار می کنند. در واقع از جاده زیبا و منحصربه فرد الماس (اسالم به خلخال) ، منطقه ویژه گردشگری بیله دیر اندبیل ، ازنو خلخال، ماجولان ، باغ شهر گیوی ، فندق لو، سرعین ، پل معلق و مناطق بکر مشکین شهر، دریاچه کشت و صنعت و عشایر مغان، بولاخ لارو قینرچه در نیر  از جمله محورهای گردشگری می باشد که این محور به تنهایی محور هزاران شغل می باشد.

در واقع امسال می توان حتی بیش از 20 هزار شغل پایدار در استان اردبیل ایجاد نمود و این کار ممکن نمی شود مگر با همراهی همه مدیران ، فرمانداران، نمایندگان مجلس ، اصحاب رسانه و تحلیلگران.

استاندار اردبیل استارت  اشتغال استان را به صدا درآورده حرکت در این مسیر میمون و مبارک است امید که همگان در این راستا کمک کار مدیران ارشد استانی باشند تا گرد و غبار فقر و بی کاری و به دنبال آن آسیب های اجتماعی از استان زدوده شود.

حسین بشیری گیوی

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت