جمعه 3 خرداد 1398
الجمعة 20 رمضان 1440
|
May 24 2019
|


                                                  

زباله ها محیط زیست خلخال را تهدید می کند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون هماهنگی امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار خلخال گفت: پراکندگی زباله ها در سطح گسترده ای از مناطق شهری و روستایی سلامتی مردم و محیط زیست این شهرستان را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا ، رضوان صادقی روز شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند خلخال افزود: شهرداران ، بخشداران و دهیاران وظیفه سنگینی در مدیریت پسماند روستایی و شهری منطقه داشته و برای جلوگیری از آلودگی ناشی از پراکندگی زباله ها باید با تمام توان تلاش کنند.

وی یکی از وظایف مهم بخشداران را مدیریت پسماند روستایی دانست و گفت: بخشداران و دهیارانی که در مدیریت مناسب پسماند و راه اندازی سایت های دفع و دفن بهداشتی زباله ها و جمع آوری صحیح و انتقال زباله به این محل هال تلاش کنند، مورد تشویق قرار می گیرند.
او اظهار داشت: دهیاران موظف به تهیه طرح مدیریت پسماند روستا با ارائه مستندات تصویری به کارگروه مدیریت پسماند هستند.

وی با بیان اینکه اعتبارات محلی دهیاران جوابگوی نیاز آنها برای راه اندازی محل های دفن بهداشتی زباله ها و خرید و تهیه سطل های جمع آوری زباله و خودروهای مکانیزه حمل زباله نیست، افزود: پس از ارائه مستدات دهیاران در مدیریت پسماند زباله روستایی، اعتبار مورد نیاز برای جمع آوری ، حمل و دفن بهداشتی زباله های روستایی لحاظ خواهد شد.
رییس شرکت آب و فاضلاب شهری خلخال نیز در این جلسه گفت: فاضلاب خام به رودخانه هرو چای در اوقات بارندگی و افزایش دبی ورودی فاضلاب به تصفیه خانه و نیز در زمان های قطعی برق و خاموشی پمپ های تصفیه فاضلاب از سوی این شرکت رهاسازی می شود.

جعفر یحیوی اظهار داشت: در صورت اجرای طرح دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری خلخال و افزایش ظرفیت ، این مشکل برای همیشه برطرف خواهد شد.
او گفت: امسال 50 میلیارد ریال از محل تنش آبی به شرکت آب و فاضلاب اختصاص می یابد که 15 میلیارد ریال صرف افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب و تعمیر و تجهیز آن می شود.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت