يكشنبه 5 فروردين 1397
الأحد 9 رجب 1439
|
Mar 25 2018
|


                                                  

کمتر از 30 درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش خلخال کارایی دارد

مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: جذب نیروی انسانی غیر تخصصی در سیستم آموزشی خلخال در گذشته موجب شده تا کارایی این نیروها به 30 درصد در زمان حال کاهش یابد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خلخال زر سخاوت بیرامی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: سیاست های ناصحیح حاکم بر آموزش و پرورش در سال های گذشته و جذب نیروی انسانی مورد نیاز سیستم آموزشی منطقه از بین نیروهای غیر تخصصی موجب افت کیفیت آموزش در زمان حال در این منطقه شده است.


وی با بیان اینکه اخذ صلاحیت های لازم برای شغل معلمی از ضروریات جذب در آموزش و پرورش برای نتیجه گیری بهتر در سیستم آموزشی است گفت: در گذشته به جای گزینش معلمان از بین فرهیختگان اعمال سلیقه های شخصی و سیاسی بازی موجب وارد شدن نیروی انسانی ناکارآمد به این سیستم شد.


به نقل از ایرنا وی اظهار کرد: این امر موجب شده تا امروزه تنها 30 درصد از نیروی انسانی فعلی آموزش و پرورش کارایی لازم را برای پیشبرد اهداف آموزشی داشته باشد.
فاطمه جوادی شهردار خلخال نیز در این جلسه با انتقاد از پایین بودن کیفیت آموزش در مدارس این منطقه گفت: این امر سبب افزایش مهاجرت مردم از خلخال برای بهره مندی از امکانات آموزشی مناسب و بهتر در سایر مناطق دیگر کشور شده است.


عضو شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: پرداختن به مسائلی همچون مشکل مالی و یا وضعیت فیزیکی ساختمان مدارس در جلسات شورای آموزش و پرورش در حالی که به اصل کیفیت آموزش توجهی نشده و یا دوره های آموزشی مورد نیاز برای ارتقای سطح علمی و مهارتی معلمان برگزار نمی شود آسیبی است که می تواند عامل اصلی در کاهش کیفیت آموزش مدارس باشد.
وی گفت: در چنین شرایطی انتظار ارتقای رتبه کنکور خلخال انتظار بیهوده ای بوده و تا زمانی که به ارتقای کیفیت آموزش در مدارس خلخال پرداخته نشود شاهد افزایش روزافزون آموزشگاه های خصوصی در منطقه و افزایش حضور دانش آموزان در این آموزشگاه ها برای ارتقای سطح علمی و دست یافتن به رتبه های مناسب آزمون کنکور خواهیم بود.
زمانی نه چندان دور در سال های 86 و57 منطقه آموزش و پرورش خلخال رتبه نخست استان اردبیل را از لحاظ تعداد برگزیدگان در آزمون سراسری کنکور به خود اختصاص داده بود که این رتبه با 8 پله سقوط به رتبه نهمی استان در سال گذشته تنزل یافته است

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.

طراحی و اجرا : آلتین سایت